Zastanawiasz się, gdzie zjeść w Krakowie? Poniżej garść wskazówek, które pozwolą znaleźć miejsce nieznane turystom i naprawdę dobre.

Najlepiej trzymać się z dala od knajp na samym rynku. Wiadomo, że to tu zatrzymują się liczne wycieczki z całego świata, wycieczki szkolne czy poszczególni turyści. Jest tu więc najdrożej, a jedzenie jest mało wyszukane. Zazwyczaj w takich miejscach jest największy ścisk, co nie oznacza, że karmią tam dobrze.

Zastanawiając się, gdzie zjeść w Krakowie, warto szukać miejsc polecanych na forach regionalnych czy takich jak Tripadvisor. Pomocny może być też dodatek kulinarny do krakowskich wydań najważniejszych gazet. Można też stosować technikę znaną wszystkim podróżnikom po Azji. Gdy nie wiedzą, gdzie zjeść, idą tam, gdzie jest dużo lokalnych mieszkańców. Wiadomo, że miejsce przygotowuje posiłki na bieżąco i robi to smacznie, bo stale przychodzą tam zadowoleni goście. Duża liczba turystów nic nie znaczy, bo mogą oni przyjść do danego miejsca raz i nigdy nie wrócić.