Stworzenie domowego lubrykantu, który jest zarówno bezpieczny, jak i skuteczny, może wydawać się trudne, ale jest to całkiem możliwe. Poniżej przedstawiam kilka prostych przepisów, jak przygotować naturalny, bezpieczny i skuteczny domowy lubrykant.

Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek produkty stosowane jako domowy lubrykant powinny być wolne od cukru, aby uniknąć potencjalnych infekcji. Ponadto, należy zawsze testować domowy lubrykant na małym obszarze skóry przed użyciem go w inny sposób, aby upewnić się, że nie wywoła uczulenia.

Aloes

Najpowszechniej znanym naturalnym lubrykantem jest prawdopodobnie żel z aloesu. Jest on łatwo dostępny, bezpieczny dla skóry i śluzówek oraz posiada właściwości nawilżające. Co więcej, jego konsystencja jest podobna do komercyjnych lubrykantów, sprawiając, że jest dobrym wyborem dla wielu osób.

Aby użyć żelu aloesowego jako lubrykantu, należy go najpierw wyekstrahować z liści aloesu. Po odsunięciu zielonej skóry, żel należy zebrać i przechowywać w lodówce. Aby uzyskać gładką konsystencję, możemy go zmiksować w blenderze. Przez pierwsze kilka dni po przygotowaniu, żel aloesowy będzie działał jako efektywny i bezpieczny domowy lubrykant.

Olej kokosowy

Drugi na naszej liście jest olej kokosowy, który jest nie tylko zdrowy, ale także służy jako naturalny i bezpieczny domowy lubrykant. Jest świetny w kontakcie ze skórą, jak również ma naturalne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, co czyni go szczególnie atrakcyjnym dla osób, które są podatne na infekcje.

Jednak należy pamiętać, że olej kokosowy jest olejem, co oznacza, że nie powinien być stosowany równocześnie z prezerwatywami z lateksu, gdyż może spowodować ich uszkodzenie. Jeżeli planujesz używać oleju kokosowego jako domowego lubrykantu, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie.

Olej z nasion lnu

Zarówno nasiona lnu, jak i olej z nasion lnu, są doskonałymi naturalnymi nawilżaczami. Mają jedwabistą, śliską konsystencję, która jest idealna dla funkcji lubrykanta, a ponadto są całkowicie bezpieczne do użytku. Nasiona lnu są również jednym z nielicznych na tej liście, które są całkowicie bezpieczne do spożycia, co czyni je dobrym wyborem dla osób stosujących środki antykoncepcyjne i chcących zrobić domowy lubrykant.

Podobnie jak w przypadku oleju kokosowego, olej lniany nie powinien być używany z prezerwatywami z lateksu. Należy o tym pamiętać i zaplanować inną formę antykoncepcji, jeżeli planujesz używać oleju lnianego jako domowego lubrykantu.

W kontekście tych naturalnych składników lubrykantów, zawsze pamiętaj o sprawdzeniu reakcji skóry na małej powierzchni, zanim zastosujesz je w więcej miejscach. Każdy jest inny, a to, co działa dla jednej osoby, niekoniecznie będzie działało dla innej.