Nic nie ściąga spojrzeń jak sukienka w kolorze czerwonym. Nic dziwnego. Intensywny kolor działa nie tylko na samego byka, ale także pozwoli nam wyróżnić się z tłumu oraz przykuć spojrzenia innych osób. Jest to kolor dla odważnych osób. Musimy być uważne jeśli chodzi o makijaż do czerwonej sukienki. Łatwo bowiem przesadzić.

Makijaż francuski

Dobry makijaż do czerwonej sukienki to chociażby makijaż francuski. W makijażu tym wyróżniają się usta mocno zaakcentowane, świetlista cera, delikatne cienie na powiekach oraz tusz do rzęs. Pasuje w zasadzie do każdego kształtu oczu, jak i także koloru. Jest to tak zwana niewymuszona elegancja. Jak taki makijaż zrobić? Postawmy na zamaskowanie cieni pod oczami korektorem dobrze kryjącym. Na początku nałóżmy cień w kolorze nude. W zewnętrznym kąciku oka zróbmy tak zwane blendowanie brązowym cieniem przy pomocy pędzelka puchatego. Zróbmy eyelinerem kreskę oraz wytuszujmy rzęsy. Koniecznie kredką zaakcentujmy brwi, a na sam koniec pomalujmy usta szminką w kolorze czerwonym. Może to być również idealny ślubny makijaż.

Makijaż smokey-eye

Drugą propozycją jest makijaż smokey eye. Jest to kocie oko z efektem przydymionym. Jest to świetny wybór jeśli chodzi o makijaż do sukienki w czerwonym kolorze. Jednak makijaż ten jest dosyć trudny. Na początek koniecznie nałóżmy bazę. Następnie na całą powiekę nanieśmy brązowy cień o odcieniu chłodnym, ale także w mocnych kolorach. Jeśli nie czujemy się zbyt mocne w make-upie, to warto udać się od razu do kosmetyczki.