Przybyła jesień i całe jej bogactwo kolorystyczne, które bardzo dobrze możemy zaobserwować wśród roślin kwiatowych. Wśród wielu gatunków i odmian, które pięknieje z upływem października i listopada, niezmiennie swoją urodą i niezapomnianym urokiem przyciągają Astry marcinki.

Stworzone przez matkę naturę, wydają się być perfekcyjnie zaprojektowane do ozdoby jesieni. W jego rozmaitych odmianach, zauważamy bogactwo kolorów, które podkreślają wartość estetyczną naszego ogrodu. Często ich rozległe, rozłożyste krzewy zdobią granice naszych domów, tworząc prawdziwe malownicze kompozycje.

Choć marciniki doskonale odnajdują się na wrzosowiskach, coraz częściej możemy spotkać je na rabatach miejskich, w parkach, a nawet w donicach na balkonach. Nic dziwnego – te różowe, purpurowe, czerwone, żółte Kompozycje kwiatowe są nie tylko przepiękne, ale także niezwykle wytrzymałe na kapryśną, jesienno-zimową pogodę.

Astry marcinki to grupa gatunków karakterystycznych dla rodziny astrowatych. Rozwiązaniem ekonomicznym dla miłośników tych kwiatów jest samodzielna uprawa, co w praktyce oznacza wysiew nasion w początkach wiosny. Sadzonki wypuszczane są na rabaty na początku maja. Opieka nad nimi polega przede wszystkim na systematycznym podlewaniu, aby gleba była stale wilgotna. Warto też dodawać nawóz z azotem, co zdecydowanie przyspiesza wzrost i różnorodność kolorystyczną tych kwiatów.

Astry marcinki, których pielegnacji można dowiedzieć się więcej tutaj: Astry marcinki cieszą oko aż do pierwszych większych mrozów. Są więc wiernymi towarzyszami ogrodu przez cały okres jesieni. Ich wytrzymałość, a także oporność na większość szkodników czy chorób, stawia je w rzędzie najcenniejszych roślin ozdobnych naszych ogrodów.

Jednocześnie, jak wszystkie kwiaty, marciniki mają swoje specyficzne potrzeby. Choć zadowalają się przeciętną, umiarkowanie żyzną glebą, wymagają jednak stanowiska słonecznego lub półcienistego. Dla nich najzdrowsze są miejsca otwarte, dobrze oświetlone, ale jednocześnie zabezpieczone przed działaniem silnych wiatrów.

Chociaż Astry marcinki nie są trudne w uprawie, zdecydowanie są wartościowym dodatkiem do każdego ogrodu. Swoją urodą, kolorystyką i łatwością pielęgnacji przyciągają nie tylko entuzjastów swojego gatunku, ale także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Warto zatem dać im szansę i przekonać się na własne oczy, jak dużo mogą wnieść do przestrzeni zieleni.