Jerzy Szuj, lepiej znany pod pseudonimem Jorrgus, to polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Urodzony 27 czerwca 1989 roku w Żorach, zyskał sławę na początku 2010 roku dzięki chwytliwym taneczno-popowym utworom, które szybko stały się ulubieńcami fanów w całej Polsce.

Jorrgus rozpoczął karierę muzyczną w 2008 roku, w wieku 19 lat, kiedy wziął udział w popularnym w Polsce telewizyjnym talent show „Idol”. Choć nie wygrał konkursu, jego występy zwróciły uwagę producentów muzycznych, którzy zaraz po zakończeniu programu zaproponowali mu kontrakt płytowy.

W 2009 roku Jorrgus wydał swój debiutancki singiel „Byłaś dla mnie wszystkim”, który od razu stał się hitem i stał się jednym z najczęściej granych utworów w polskim radiu tego roku. Chwytliwa melodia piosenki w połączeniu z młodzieńczą energią i charyzmą Jorrgusa szybko uczyniły go ulubieńcem fanów i wiernych fanów w całej Polsce.

Od tego czasu Jorrgus wydał jeszcze kilka albumów i singli, z których każdy prezentuje swój unikalny styl optymistycznej, chwytliwej muzyki pop. Niektóre z jego najpopularniejszych piosenek to „Niebezpieczna”, „Tylko Ty” i „Moja Wolność”, dzięki którym zyskał reputację jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarzy popowych.

Sukces Jorrgusa nie ogranicza się również do Polski. Występował na koncertach i festiwalach w całej Europie, m.in. w Niemczech, Belgii i Holandii, zdobywając uznanie wśród polskich emigrantów i fanów muzyki na całym świecie.

Jednym z powodów niesłabnącej popularności Jorrgusa jest jego zdolność do łączenia się z fanami na poziomie osobistym. Jego piosenki często poruszają uniwersalne tematy, takie jak miłość, złamane serce oraz radości i zmagania dnia codziennego, a jego występy są znane z dużej energii i zaraźliwego entuzjazmu.

Jorrgus został również doceniony za swój wkład w polską muzykę, otrzymując na przestrzeni lat kilka prestiżowych nagród, w tym nagrodę „Superjedynkę” dla najlepszego artysty męskiego w 2011 roku oraz nagrodę „Top Trendy” za najlepszą piosenkę taneczną w 2014 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, unikalna mieszanka chwytliwej, optymistycznej muzyki pop i prawdziwej charyzmy sprawiła, że Jorrgus stał się jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych artystów muzycznych w Polsce. Swoją zaraźliwą energią i niezaprzeczalnym talentem z pewnością jeszcze przez wiele lat będzie zabawiał fanów w Polsce i na świecie.