Przechowywanie jest zawsze wyzwaniem, zwłaszcza jeśli mieszkasz w małym domu lub mieszkaniu. Jest jednak miejsce, które często jest pomijane jako miejsce do przechowywania: schowek pod schodami. Jeśli masz w domu schody, możesz wykorzystać ten obszar do stworzenia przestrzeni do przechowywania, która będzie zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna. W tym artykule omówimy kilka wskazówek i trików dotyczących aranżacji miejsca do przechowywania pod schodami.

Zmierz przestrzeń: Zanim zaczniesz planować schowek pod schodami, dokładnie zmierz przestrzeń. Określ szerokość, wysokość i głębokość przestrzeni, aby odpowiednio zaplanować rozwiązania do przechowywania.

Zaplanuj przechowywanie: Po zmierzeniu przestrzeni zdecyduj, jaki rodzaj przechowywania będzie dla Ciebie najlepszy. Istnieje wiele opcji, w tym półki, szuflady, szafki i wbudowane regały na książki. Możesz także połączyć te opcje, aby stworzyć niestandardowe rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby.

Kreatywnie wykorzystaj przestrzeń: Przestrzeń pod schodami służy nie tylko do przechowywania rzeczy. Możesz kreatywnie wykorzystać ten obszar, aby stworzyć wyjątkową i funkcjonalną przestrzeń. Możesz na przykład stworzyć kącik do czytania, wstawiając pod schody małą ławkę, poduszki i lampę. Możesz też stworzyć małe biuro, ustawiając tam biurko i krzesło.

Użyj oświetlenia: Aby jak najlepiej wykorzystać miejsce do przechowywania pod schodami, dodaj oświetlenie, aby łatwo było zobaczyć, co jest tam przechowywane. Możesz użyć oświetlenia górnego lub dodać małe reflektory, aby podkreślić określone obszary.