Skuteczne odmładzanie i regeneracja skóry to dziś działania, które wymagają odpowiedniej wiedzy i stosowania różnego rodzaju peelingów chemicznych. Oczywiście, sama „chemia” może i zwykle ma skutki uboczne, dlatego odkrycie tego, że kokon jedwabnika może w naturalny, alternatywny sposób zastąpić kosmetyczną chemię, stało się w ostatnich latach prawdziwym przełomem!

Jakie zalety dla skóry ma kokon jedwabnika?

Przede wszystkim, największą korzyścią z oczyszczania skóry przy pomocy wyrobów opartych na kokonach jedwabnika jest właśnie ich naturalność. Budulcem kokonów jest bardzo ważne białko (serycyna), która ma wysoką zawartość aminokwasów i wyjątkowe znaczenie dla skóry!

Serycyna to:

  • Opóźnienie procesów starzenia skóry, ujędrnienie jej, poprawa elastyczności
  • Wybitne wygładzenie zniszczonego naskórka
  • Zatrzymywanie wody pozwalające lepiej nawilżyć skórę i tym samym nadać jej blasku
  • Tworzenie na wierzchniej warstewce skóry dodatkowej powłoki ochronnej, która zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i negatywnym wpływem czynników zewnętrznych

Dodatkowo, sama serycyna ma także silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzakrzepowe, a do tego nie bez znaczenia jest jej rola z procesach przeciw utleniania w organizmie. To cenne białko pozyskiwane z kokonów jedwabnika robi już w medycynie kosmetycznej prawdziwą furorę i zdecydowanie warto je wypróbować!