Wielu znanych twarzy wykorzystuje swoją popularność w dobrej wierze. Niewielu jednak w tak wielu różnych kampaniach, jak Marcin Dorociński, który absolutnie uwielbia czynić dobro za pośrednictwem mediów i wsparcia fundacji. Co ten wrażliwiec o twarzy gangstera promuje swoim nazwiskiem?

Działalność na rzecz ekologii.

Aktor kultowego już serialu „Pitbull” kocha przyrodę i ma wysoką świadomość dotyczącą ekologii i naszej planety. Wiele uwagi poświęca problemom zwierząt i lasów czego dowodem są udziały w akcjach na rzecz Puszczy Karpackiej, Puszczy Białowieskiej, zbiórki funduszy na ratowanie wilków, a także łosi, które wspierał 15 września podczas spotu reklamowego z okazji dnia łosia.

Fundacja WWF

Marcin Dorociński, który jest ambasadorem fundacji WWF. Wziął też udział w dającym do myślenia spocie reklamowym, w którym dokonał zniszczenia… własnego domu. Tłuczenie zastawy, graffiti na ścianach czy rozbita elektronika przemawia do wyobraźni widza, który na końcu spotu może przeczytać, że to samo dzieje się z naszą planetą za każdym razem, gdy nie podejmujemy odpowiednich działań na rzecz natury.

Pomoc dla dzieci.

Aktor troszczy się nie tylko o naturę, ale również nasz ludzki świat. Jest ambasadorem fundacji „Mam marzenie” oraz „Nasze dzieci”. Udziela się i regularnie odwiedzając małych podopiecznych, dając im radość i swój czas i nie chcąc niczego w zamian. Prawdziwy wzór do naśladowania dla wszystkich artystów i nie tylko- dla wszystkich ludzi.