Wartościowy dla zdrowia olej z czarnuszki dla dziecka jest jednocześnie jednym z tych, po które maluchy wcale nie sięgają chętnie. Nic dziwnego – w wersji dla dorosłych jest on dla wrażliwych podniebień dziecięcych po prostu niesmaczny. Co zrobić, żeby mimo tego dziecko sięgało po niego chętnie i mogło korzystać z bezcennych dla zdrowia wartości tego płynu?

Jak podawać olej z czarnuszki dla dziecka?

Przede wszystkim, tłoczony na zimno olej z czarnuszki, bez względu na partię ziaren, z jakich został wykonany, niemal zawsze będzie wyróżniał się wyrazistym, korzennym smakiem. Dorosłe podniebienia bardzo go lubią, ale zanim ten smak docenią dzieci, trzeba je będzie do tego przyzwyczaić. Tu punktem pierwszym jest wybór olejów, które wykonane specjalnie z myślą o dzieciach. Do nich z kolei można już osobiście dodać pewne produkty spożywcze, które złagodzą jego smak i pozwolą maluchowi na powolne przyzwyczajenie się do niego.

Co można dodać? Kilka kropel soku z malin – to będzie dobra osłoda, która jednocześnie nie naruszy cennych właściwości czarnuszkowego oleju. Podobnie sprawdzi się miód albo dowolny inny sok owocowy. Z czasem dodatek ten można zmniejszać – w miarę przyzwyczajania się do smaku.

Dodatkowo, sprytną metodą jest dodawanie oleju do posiłków, tak by dziecko nawet nie zorientowało się, że np. zjadło łyżkę oleju w swojej ulubionej owsiance, sałatce czy w obiadowym sosie.

Regularne spożywanie oleju podniesie odporność dziecka, dostarczy mu całej gamy cennych witamin i minerałów, będzie miało działanie antyalergiczne, pomoże leczyć atopowe zapalenie skóry i kojąco wpłynie na wyciszenie i zrelaksowanie się maluszka.