Krzysztof Wiśniewski urodził się 15 kwietni 1960 roku w Chełmie. Na stałe jednak mieszka w Lipnie. Studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na wydziale Sztuk Pięknych. Chociaż jego drugim zawodem jest kształcenie innych, to nigdy nie porzucił swojej pasji malarstwa na rzecz bycia nauczycielem.

Co wyróżnia Krzysztofa Wiśniewskiego?

Malarstwo było jego pasją i miłością od wielu lat. Mimo że malował jeszcze przed studiami, to dopiero po nich jego kariera malarza nabrała tempa. Nie nastąpiło to jednak od razu. Podczas edukacji na wydziale Sztuk Pięknych Krzysztof Wiśniewski znajdował się pod pieczą znanych w tej dziedzinie profesorów. Po ukończeniu nauki specjalizował się w malowaniu pejzaży, malował wszystko, co tylko przyciągnęło jego uwagę na łonie natury. Dopiero po kilku latach od ukończenia nauki postanowił, że będzie malował, to co go naprawdę interesuje. Jego kariera nabrała tempa, gdy zaczął pracować nad odzwierciedleniem tęsknoty za przeszłością. Jego prace zaczynają pokazywać romantyczną stronę mężczyzny. Na swoich dziełach pokazuje, jak ulotny jest czas i jak trudno zapomnieć o tym, co miało miejsce. Mimo że taki opis brzmi dosyć melancholijnie, to ten smutek można wychwycić dopiero po głębszej analizie takiego obrazu. Na pierwszy rzut oka, widać piękne dzieła, często przedstawione w nierzeczywistej scenerii.
Krzysztof Wiśniewski wyróżnia się używaniem barw takich jak: niebieski, fiolet, czy róż. Tłumaczy to tym, że niebieski kojarzy mu się z odległością, nieosiągalnością i dalekim horyzontem.
Malarz jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w oddziale w Toruniu. Został też nagrodzony wieloma nagrodami w branży plastycznej.