Obecnie na ulicy można zauważyć naprawdę sporo kobiet z paznokciami pomalowanymi na czarno. Czy czarne paznokcie to dobry pomysł, a może raczej koloru tego powinnyśmy unikać? Przekonajmy się.

Grunt to dobrze wykonany manicure

Tak naprawdę czarne paznokcie mogą być zarówno świetnym pomysłem, jak i także najgorszą decyzją w naszym życiu. Od czego jest to zależne? Jest to zależne od wykonania manicure. Jeśli paznokcie są wykonane starannie oraz przez doświadczoną stylistkę paznokci, to jak najbardziej paznokcie w czarnym kolorze będą strzałem w dziesiątkę.

Jednak jeśli czarne paznokcie nie są wykonane starannie i widzimy odpryskujący lakier, to niestety nie wygląda to dobrze.

Dostosowana długość

W przypadku paznokci poza kolorem bardzo ważna jest także odpowiedni długość. Niedobrze wyglądają zbyt długie paznokcie. Wyglądają niczym szpony i na pewno nie są zmysłowe oraz kobiece. Raczej stawiajmy na paznokcie o średniej długości czy też na paznokcie całkiem krótkie. Jeśli chodzi o ich długość, to powinna być dostosowana bezpośrednio do tego czym się zajmujemy na co dzień. Na przykład pracując fizycznie czy też posiadając małe dzieci długie paznokcie nie są zbyt dobrym pomysłem. Dokładnie to przemyślmy. Oczywiście paznokcie można zawsze skrócić. Doświadczone stylistki nie mają problemu ani ze skróceniem paznokci, ani też z nadaniem im odpowiedniego kształtu. Pomimo, że dobrych stylistek na rynku jest sporo, to czasem trudno jest trafić do takiej w naszej okolicy. Jednak na pewno, gdy dobrze poszukamy to nam się to uda.