Dieta ketogeniczna przepisy to dieta wysokotłuszczowa oraz jednocześnie także niskowęglowodanowa. Podczas stosowania jadłospisu ketogenicznej diety to właśnie tłuszcz ma znacznie większy udział kaloryczny w menu codziennym. Gdy dopiero zaczynamy, to pamiętajmy, że niezmiernie ważne jest to, aby jeść proporcje prawidłowe jeśli chodzi o białko, tłuszcze oraz węglowodany.

Posiłki w diecie ketogenicznej

Z zasady tak naprawdę dieta ketogeniczna przepisy ogranicza znacznie spożycie węglowodanów. Jest to wartość do około pięćdziesięciu gram dziennie. Wyjściem najlepszym jest na pewno przyjmowanie ich pod postacią warzyw, dzięki którym dostarczymy dodatkowo do organizmu dawki witamin oraz także składników mineralnych. Warto także mieć na uwadze, że limit dzienny węglowodanów wyczerpać można spożywając już dwie kromeczki razowego pieczywa.

Zdrowy jadłospis keto

Jeśli zaś chodzi o same źródła tłuszczu w ketogenicznej diecie, to powinny one być możliwie jak najbardziej zróżnicowane. Na pewno jadłospis szczegółowy diety ketogenicznej nie powinien w żadnym wypadku bazować na jednym tylko rodzaju tłuszczów. Szczególnie to dotyczy zwierzęcych tłuszczów. Do tłuszczów zdrowych, które zawierać powinien jadłospis keto między innymi zaliczają się: oliwa z oliwek, mięso, ryby, pestki i nasiona, olej lniany, awokado czy też orzechy.

Są to naprawdę przepyszne produkty, na których bazie przygotujemy przepyszne jedzenie. Niczego więcej do szczęścia nam nie będzie trzeba. Naprawdę będziemy się czuć fantastycznie będąc na tej diecie.